ویستابست

معرفی شرکت ویستابست vistabest

شرکت ویستا بست در سال ۱۳۸۲ به ثبت رسید و از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی آغاز کرد و طی ۳ سال توانست به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این حوزه در ایران تبدیل شود. ویستا بست بعنوان یکی از پیشگامان صنعت پلیمر و تولید در و پنجره یو‌‌‌‌‌‌پی‌وی‌سی براساس استانداردهای بین‌المللی اولین دارنده گواهینامه رال آلمان در سطح کشور می‌باشد.

این شرکت با توجه به نیاز روز افزون بازار ساختمان، تنوع محصولات تولیدی خود را به ۴۳ قالب در انواع ۳ محفظه‌ای، ۵ محفظه‌ای و کشویی و ۷ رنگ لمینیت، ارتقاء داده و در حال حاضر با ۱۳ خط تولیدی و ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰۰۰ تن، محصولات خود را عرضه می نماید.

 

 

 

 

 

 تکنولوژی های ویستابست

مواد اولیه با کیفیت ( فرمولاسیون)

ترکیب مواد به کار رفته در ساخت پروفیل در و پنجره یو پی وی سی ویستابست با توجه به سخت ترین شرایط آب و هوایی مناطق مختلف جغرافیایی کشور ایران انجام می گیرد که توسط آزمایشگاه پیشرفته SKZ آلمان، آزمایشگاه مرجع استاندارد رال آلمان و شرکتهای با تجربه اروپایی مورد آزمون و تائید قرار گرفته است.

ویستابست در‌زمینه صنعت تولید پروفیل دروپنجره یوپی‌وی‌سی از برترین فرمولاسیون روز دنیا و با‌کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می‌کند.

این مواد پس از تخلیه در انبار مجدداً مورد آزمایش قرار گرفته و سپس در بخش میکسینگ،توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک «شرکت رایملت‌هنشل » Reimelt Henschel آلمان برای تولید پروفیل ترکیب می شوند.

 

میکسینگ ویستابست

به منظور تولید پروفیل های در‌و‌پنجره یو‌پی‌وی‌سی، تهیه و تدارک و آماده سازی مواد اولیه پلیمری و غیرپلیمری متفاوت با یکدیگر صورت می‌پذیرد

ویستابست با برخورداری از ماشین آلات پیشرفته و کاملاً اتوماتیک و نیز بهره‌گیری از با کیفیت‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های میکسینگ‌ « شرکت رایملت هنشل آلمان » و انتقال مواد بدون دخالت نیروی انسانی، سعی در ارائه کیفیت بالا و یکسان دارد.

 

اکستروژن ویستابست

فرآیند تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی و کیفیت آن با فاکتورها و متغیرهای فراوانی رابطه مستقیم دارد.

بر این اساس ویستابست با به رهگیری از دانش بهترین تولیدکننده تجهیزات تولید این محصول « شرکت گراینر اتریش » و همچنین برخورداری از بهترین اکسترودرهای موجود در اروپا « کراس مافای آلمان »، در جهت کاهش فاکتورهای متغیر ماشین آلات و دستیابی به بهترین کیفیت بر اساس استانداردهای اروپایی تلاش می‌کند.

فرآیند تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی ویستابست

در مرحله اول پی وی سی و افزودنی های دیگر، با درصد مشخصی توسط دستگاه میکسر گرم و سرد ترکیب می شوند. مواد ترکیب شده بین ۱۶ تا ۲۴ ساعت در دمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین رفته و دمای آن با دمای محیط یکسان شود. مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک وارد دستگاه های اکسترودر می شود. پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و همچنین قسمت های کالیبراتور و تانک های خنک کننده، می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد معین برسد. این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل متفاوت است که معمولاً برای سیلندر بین ۱۶۵ تا ۱۸۵ و برای قالب بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد می تواند متغیر باشد.

دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر همسو بوده که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت مخزن به سمت قالب هدایت می نماید. سیلندر دستگاه شامل شش قسمت است که هر کدام به ترتیب وظیفه پیشگرم کردن مواد، پلاستیسیته کردن تبدیل مواد پودری به شکل خمیری ، خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده دارند. پس از خروج پروفیل از قسمت کالیبره و تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک می شود. در نهایت پروفیل وارد قسمت برش شده و در خاتمه بر اساس نوع پروفیل و تعداد مشخص بسته بندی می گردد.

انبار ویستابست

ویستابست با توجه به حجم بالای تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی و اهمیت نگهداری صحیح و تحویل به موقع محصول به مشتریان محترم، مجهز به انباری با مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع که مجموعاً دارای ۶۴۰۰ متر مربع سالن سر پوشیده و ظرفیت انبارش ۱۷۰۰ تن پروفیل و ۲۰۰۰ تن مواد اولیه می باشد. همچنین سیستم انبارداری شرکت ویستابست بر مبنای مدل FIFO سازماندهی شده و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات حمل و نقل استاندارد گامی بلند در راستای جلب رضایت مشتریان برداشته است.

آزمایشگاه ویستابست

شرکت ویستابست به منظور افزایش کیفیت آزمون های محصول در واحد آزمایشگاه و بالا بردن توان و دانش فنی متخصصین این شرکت برگ دیگری بر فعالیت های خود به ثبت رسانده و موفق به اخذ گواهیــنامه تایید صلاحیت آزمایشگاه ( ISO/IEC 17025 ) شده است.

براساس این گواهینامه کلیه آزمون های انجام شده درآزمایشگاه این شرکت مورد تایید کلیه مراجع رسمی شامل اداره های استاندارد و تایید صلاحیت ایران، اداره گمرکات کشوری مراکز آموزشی و تحقیقاتی ( مسکن و ساختمان و… ) بوده و نیاز به دریافت تاییدیه از واحدهای دیگر آزمایشگاهی را ندارد.

این اســتاندارد بــین المللی نتیـجه اجرای مجـموعـه الزامـات ISO/IECGuide 25 و EN 45001 است که هم اکنون با توجه به تجربیات ناشی از اجرای دو استاندارد فوق جایگزین این دو می‌شود.

آزمون هائی که بر روی مواد اولیه و محصول نهائی صورت می پذیرند، عبارتند از :

 1. بررسی رنگ پروفیل
  ۲٫ اندازه گیری ابعاد پروفیل
  ۳٫ اندازه گیری جرم واحد طول
 2. اندازه گیری دانسیته پروفیل
 3. اندازه گیری رطوبت PVC
 4. اندازه گیری رطوبت کربنات کلسیم
 5. آزمون رفتار محصول پس از گرم شدن
 6. آزمون مقاومت ضربه چارپی
 7. آزمون ضربه در دمای پایین
 8. آزمون برگشت حرارتی
 9. آزمون گوشه جوش خورده
 10. آزمون انحراف از خط راست
 11. آزمون ریزش PVC
 12. آزمون دانسیته ظاهری PVC
 13. آزمون دمای نرمی ویکات
 14. آزمون تعیین ثبات حرارتی محصول
 15. آزمون تعیین اندازه ذرات PVC
 16. آزمون تعیین میزان مواد فرار مواد اولیه

مزایا

عایق صدای موثر

پنجره ویستابست می تواند یک انتخاب مناسب برای جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان باشد ولی نکته مهم ترکیب (پروفیل) ویستابست با شیشه مناسب می باشد که با توجه به موقعیت ساختمان و سر و صدای اطراف می بایست نوع شیشه انتخاب شود. به عنوان مثال برای ایجاد محیطی مناسب خواب باید شدت صوت را حدود ۳۰ دسی بل رساند.

عایق دما

پنجره ویستابست با پروفیل ۳ چمبر و شیشه های دو جداره می تواند تا ۳۵ درصد از اتلاف انرژی و هزینه های سرمایشی و گرمایشی بکاهد. در صورت استفاده از پنجره ویستابست با پروفیل ۵ چمبر و شیشه سه جداره حداقل تا ۶۰ درصد از اتلاف انرژی کاسته می شود.

نکته: پنجره با پروفیل ۵ چمبر ویستابست مناسب برای مناطق سردسیر و گرمسیر

 

جلوگیری از ورود گرد و غبار و سایر آلودگی های محیطی

با استـفاده از نـوارهای درزبنـدی مخـصوص و یراق آلات قفل شونده چند نقطه ای در و پنجره های یو پی وی سی، تا حد بسیار زیادی از ورود گرد و غبار و دوده به داخل جلوگیری می شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی

با توجه به اینکه حـدود ۳۵ درصد از اتلاف انرژی در درون ساختمان ها از طریق پنجره ها صورت می پذیرد، بنابراین کنترل و کاهش آن با پنجره های ساخته شده از پروفیل های یو پی وی سی ویستابست با شیشه دو جداره امکان پذیر می باشد.

تاثیر مطلوب بر محیط زیست

تاثیر پروفیل یو پی وی سی بر محیط زیست با توجه به کاهش مصرف سوخت های فسیلی، بازیافت ۱۰۰ درصدی و امکان برگشت به عرصه تولید، مطلوب ارزیابی شده است.

مانع از نفوذ آب و مقاوم در برابر فشار باد

استفاده از لاستیک های EPDM و گالوانیزه های تقویتی با ضخامت حداقل ۵٫ ۱میلیمتر، باعث نفوذ ناپذیری و استحکام بالا در برابر فشار باد می‌شود.

 

قابلیت نصب یراق آلات متنوع

پنجـــــره های ســاختــــه شــــده با پروفیـــــل های یو پی وی سی، امکان استفاده از یراق آلات مختلفی را دارنـد که جهت پاسخـگویی به خواست و سلیقه مشتریان، بازشـوهای متــنوعی از قبیل تک حالته، دو حالته، بازشو عمودی، ریلی و … را در اختیارشان قرار می دهند.

امنیت بالا

پروفیل ویستابست با ترکیب فاکتورهای مهمی مثل گالوانیزه، شیشه و یراق آلات ضد سرقت امکان تبدیل به یک پنجره با امنیت بالا را دارد.

 

قابلیت تعویض پنجره های قدیمی

با استفاده از پروفیل های بازسازی، به راحتی می توان پنجره های قدیمی را بدون نیاز به تخریب تعویض کرد.

 

کاهش تبادل حرارتی

با توجه به پائیـن بودن ضریب انتـقال حرارتی پروفیـل های در و پنجره یو پی وی سی و همچنین به خاطر وجود حفره های خالی داخل پروفیل میزان تبادل حرارت به حد قابل توجهی پائین می آید، در نتیجه مصرف انرژی در فصول مختلف سال کمتر می شود.

بهره وری انرژی

پنـجره های یو پی وی سی به همراه شیــشه های چـند جداره ضمن کاهش چشم گیر تبادل حـرارتی بین فــضای داخل و خارج ساخـتمان ها از اتلاف

انرژی به میــزان قابل توجهی جلوگیــری نمــوده و در نتـیجه بهره وری انرژی را بالاتر می برند

ضد خوردگی و پوسیدگی

بر خلاف خیلی از مواد، پروفیل یو پی وی سی ویستابست در برابر دامنه وسیعی از مواد شیمیایی و قلیایی مقاوم بوده و بر اثر گذشت زمان و آلودگی های محیطی دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود.

 

پشتیبانی

واحد فنی

مجموعه ویستابست با جذب نیروهای مجرب و متخصص نسبت به تشکیل واحد خدمات فنی، مهندسی و نظارت اقدام نموده است و یکی از وظایف این واحد نظارت مستمر بر پروسه تولید پنجره سازان طرف قرارداد و خدمات دهی این شرکت ها به مصرف کننده نهایی می باشد.

هر پرسنل در واحد نظارت و فنی شرکت بصورت دوره ای منطقه مربوطه در نقاط مختلف کشور را در جهت حفظ کیفیــت تولیــد و همچنیــن حفظ اعتبـار برنـد ویستابست از کارگاه ها و کارخانجات پنجره سازان طرف قرارداد بازدید به عمل آورده و در صورت وجود خطا و یا عدم استفاده از موارد استاندارد، موضوع مربوطه را به مدیریت فروش شرکت گزارش داده و پنجره ساز طرف قرارداد را مجاب به رفع این موارد می نمایند.

اَلو پنجره سامانه ارتباطی 

پس از ارتباط شما با یکی از سامانه های ارتباطی، اَلو پنجره به عنوان خدمات پشتیبانی بلافاصله شما را با یکی از کارشناسان شرکت ارتباط داده و کارشناس مربوطه تمامی اطلاعات فنی مورد نیاز را ارائه داده و شما را با تمامی اطلاعات پنجره یو پی وی سی آشنا می نماید و همچنین در صورت پیش آمد مشکلی برای پروفیل شما حتماً از محل پروژه بازدید بعمل می آورند.

ضمانت نامه

 1. پروفیل های یو پی وی سی تولیدی ویستابست، در برابر مشـکلات و صدمات ناشی از عـدم رعایت موارد فنی و کیفی تولید پروفیل که منجر به تغیـیر رنگ فاحش، تغییـر شکل (دفرمه شدن) در پروفیل می شود، به مدت ده سال مورد تضمین شرکت بیمه آسیا می باشد.

شایان ذکر است هرگونه نـقص ناشی از عدم رعایـت الزامـات و اســتانداردهای تولیـد و نصـب پنجـره شامل ضـمانت نمی شود.

 • عدم استـفاده از گالوانیزه تقویتی نامناسب
 • استفاده از قطعات و ملزومات غیر استاندارد مانند کانکتـور، نوارهای آب بنـد و استفاده از لولای غیر قابل رگلاژ و …
 • جدا سازی روکش محافظ در زمان نامناسب
 • نگهداری نامناسب، به کارگیری مواد شیمیایی و مجاورت شعله مستقیم
 • عدم نظافت به صورت دوره ای با آب و صابون و استفاده از ابزارآلات تیز و برنده و زبر جهت تمیز کاری
 • صدمات ناشی از نشست ساختمان و حوادث طبیعی
 • عدم رعایت صحیح انبارش و نگهداری قبل از نصب
 • به کارگیـری و مونتـاژ پروفیل های غیر ویستابست (تلفیق) موجب ابطال ضمانت نامه می گردد.

۲ – پروفیل های رنگ شده، شامل این ضمانت نمی باشد.

۳ – حوادثی که در خارج از کشور جمهـوری اسـلامی ایران اتـفاق می افتد، خارج از ضـمانت اسـت.

۴ – این ضمـانت نامه تا ده سال پس از تاریخ تولیـد پروفیل، اعتبار دارد و بدون مهر برجـسـته، هولوگرام و امضای فروشنده فاقد اعتبار می باشد.