مراحل تولید پروفیل upvc  شامل مرحله میکس مواد و اکسترود مواد  اولیه می باشد که به صورت اختصار در زیر به شرح می رسد :

  1. میکس مواد اولیه :

در این مرحله پس از آماده سازی مواد ، متریال اولیه پروفیل در میکسر مخلوط می گردد . مهم ترین نکته در این مرحله دمای میکسر می باشد . پس از مخلوط شدن ، مواد از طریق لوله انتقال به مخازن منتقل شده و 16 تا 24 ساعت برای از بین بردن اکتریسیته ساکن و هم دما شدن با محیط در مخازن باقی می ماند .

  1. اکسترود یا اکستروژن مواد اولیه :

پس از میکس ، مواد اولیه توسط چرخ دنده های حلزونی و در دمای معین به صورت اتوماتیک به دستگاه اکسترود انتقال پیدا می کند . در طول این مسیر خمیری به دست می آید که کاملا یکدست و صاف می باشد . خمیر تشکیل شده از طریق قالب های پروفیل بسته شده در انتهای اکسترودر که دارای درجه حرارت تقریبی 200 درجه سانتیگراد است خارج می شود . قالب ها با توجه به نوع مقاطع قابل مصرف مختلف می باشند .

پس از خروج پروفیل از قالب ها به دلیل دمای بالای آنها امکان تغییر شکل و تثبیت محصول کاملا مهیا می شود . بنابراین وارد مرحله خنک سازی کالیبراتور خشک می گردد .

پس از مرحله خنک سازی خشک ، نوبت عبور پروفیل از حمام آب خنک یا کالیبراتور تر می باشد که پروفیل کاملا تثبیت شده و شکل دائم آن ایجاد می گردد .

پس از این مرحله آب اضافی باقیمانده بر روی پروفیل به وسیله دمنده های تعبیه شده از کالیبراتور تر ، خشک شده و اطلاعات پروفیل اعم از تاریخ و ساعت و برند توسط جت پرینت بر روی پروفیل چاپ می گردد و مرحله آخر چسباندن لیبل بر روی پروفیل می باشد .

لازم به ذکر است که پروفیل در دونوع با لاستیک و بدون لاستیک تولید می گردد که مرحله نصب لاستیک قبل از عملیات لیبل انحم می گردد.

درمورد پروفیل های لمینیت هم به همین ترتیب عمل می گردد .